Ostropestřec mariánský je docela nevzhledná rostlina. Je to vlastně bodlák, sice s barevným květem, ale jeho bodliny vám rozhodně nebudou evokovat pocity, jaké zažíváme při pohledu na záhon růží, slunečnic, kopretin nebo gerber. Přitom se ale jedná o jednu z nejvýznamnějších léčivých rostlin pro regeneraci jaterní tkáně. Jaterní buňky mají tu zajímavou vlastnost, že jejich regenerace probíhá velmi rychle, a údajně je známo, že pouhá pětina objemu jater, pokud je zdravá, stále dostačuje k přežití lidského těla.
V současné době je lidstvo na této planetě vystavováno mnoha civilizačním vlivům, s nimiž si musí poradit právě játra, patří sem například smog, zplodiny z aut, letadel a průmyslové výroby, nevhodné přísady v potravinách, těžké kovy včetně toxického hliníku, syntetické léky a toxické látky v textiliích, pracích prostředcích a v dalších předmětech, s nimiž přicházíme do styku prakticky denně. V porovnání s dobou před několika staletími jde o obrovské navýšení zátěže lidského těla a není divu, že jsou játra přetížena, což se mnohdy projevuje atopickými ekzémy, různými alergiemi apod.
Toto je jasný důvod neponechávat to náhodě a kromě snahy o odstranění většiny neblahých vlivů je zapotřebí játra nejen preventivně chránit, ale i detoxikovat a regenerovat. A v tuto chvíli vstupuje na scénu čaj ostropestřec. Můžete jej užívat denně, ale je nutné dodržet doporučené dávkování. Ostropestřec je sice bylinka naprosto bezpečná, ale při přehnané konzumaci jsou játra vystavena silnému působení očistných látek, což zvýší produkci žluči, a může dojít až k podráždění dvanácterníku a k dvanácterníkovým vředům.
Ovšem při dodržování pokynů prodejce http://www.mitsubishi-motors.cz/prodejci/ ostropestřecových semen nebo čajů máte v rukou velmi účinnou zbraň proti poškozování jater a máte pak velkou šanci, v součinnosti s vhodnou životosprávou, zkvalitnit a prodloužit váš věk.